• Podstawa programowa i główny Program Wychowania Przedszkolnego

Codzienna, planowa praca nauczycieli w naszej placówce, realizowana jest zgodnie z aktualnie obowiązującą Podstawą programową wychowania przedszkolnego:

podstawa_programowa_2017.pdf

Jest to dokument zawierający m.in. opis zadań głównego celu edukacji przedszkolnej, zadania nauczyciela a także 4 obszary obszary działalności edukacyjnej przedszkola określających tzw. umiejętności finalne, czyli umiejętności i wiadomości, którymi powinny wykazywać się dzieci kończące edukację przedszkolną. Podstawa programowa, jak sama nazwa wskazuje, jest kanwą, na której opieramy codzienną pracę wychowawczo - dydaktyczną, na której powstają programy wychowania przedszkolnego. Mając na względzie potrzeby naszych wychowanków oraz oczekiwania rodziców, w sposób twórczy realizujemy zapisy podstawy programowej oraz treści zawarte w programach wychowania przedszkolnego. Głównym programem wychowania przedszkolnego, z którym pracujemy jest pozycja: Kochamy Przedszkole - Program Wychowania Przedszkolnego Wydawnictwa WSiP.