• Rok szkolny 2016/2017

1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od września 2016 do czerwca 2017   (poszczególne etapy).
          2. Ewaluacji dokonał przedszkolny zespół zadaniowy ds. ewaluacji wewnętrznej w składzie: Marzena Grzęda (koordynator), Anna Kozłowska (v-ce), Marta Szyderska (protokolant), Edyta Karbowiak, Anna Kucharska, Agata Struczyk (członkowie).
          3. Przedmiot ewaluacji: wymaganie 5. z listy wymagań MEN:
          Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
          • Uzyskanie informacji na temat: Czy w Przedszkolu tworzy się warunki sprzyjające kształtowaniu postaw oraz czy przestrzegane są normy współżycia społecznego.

Wnioski z badań:
          • W Przedszkolu realizuje się działania wychowawcze i profilaktyczne mające na celu kształtowanie właściwych zachowań.
          • Działania Przedszkola zapewniają dzieciom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne.
          • Zasady postępowania i współżycia są uzgadniane z dziećmi i przestrzegane przez nie.
          • W Przedszkolu przestrzega się praw dzieci i upowszechnia się o nich wiedzę.

Wniosek końcowy:
          Cel ewaluacji wewnętrznej został spełniony.
          • Uzyskano pozytywną odpowiedź  na podstawowe pytanie - w Przedszkolu tworzy się warunki sprzyjające kształtowaniu postaw i przestrzegane są normy współżycia społecznego. Jednak trzeba zauważyć, że znajomość praw dzieci wśród przedszkolaków jest niezadowalająca. Bo chociaż dzieci wymieniły cały wachlarz praw, to jednak były to tylko  jednostki. Zatem w roku szkolnym 2017/2018 należy dołożyć wszelkich starań, by dzieci posiadły stosowną wiedzę na temat swych praw…