1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od sierpnia 2017 do czerwca 2018  (poszczególne etapy).
          2. Ewaluacji dokonał przedszkolny zespół zadaniowy ds. ewaluacji wewnętrznej w składzie: Marzena Grzęda (koordynator), Anna Kozłowska (v-ce), Marta Szyderska (protokolant), Edyta Karbowiak, Anna Kucharska, Karolina Mączyńska, Agata Struczyk (członkowie).
          • Przedmiot ewaluacji: problem zgłoszony przez członków zespołu ds. ewaluacji wewnętrznej: przestrzeganie  praw dzieci i upowszechnianie o nich wiedzy.
          • Zebranie informacji nt. czy w Przedszkolu przestrzegane są prawa dzieci i upowszechniana jest o nich wiedza.
          1. Cele szczegółowe ewaluacji:
          • Określenie, w których dokumentach Przedszkola znajdują się zapisy odnoszące się do praw dziecka
          • Zebranie informacji na temat sposobu zapoznawania dzieci z ich prawami
          • Stwierdzenie, czy dzieci mają świadomość swych praw i jak je rozumieją
          1. W ewaluacji zastosowano:
          • wywiad indywidualny z dyrektorem
          • rozmowę kierowaną przeprowadzoną  podczas zajęć dydaktycznych
          • obserwacje doraźne prowadzone przez członków zespołu ds. ewaluacji wewnętrznej
          • quiz przeprowadzony podczas I Przedszkolnego Dnia Praw Dziecka

6. Uwagi  końcowe:

Cel ogólny ewaluacji wewnętrznej został spełniony. Uzyskano odpowiedzi na postawione pytanie:

Czy w przedszkolu przestrzegane i upowszechniane są prawa dziecka? – TAK.

Jednak już z ich rozumieniem wśród dzieci zauważa się wyraźny problem.  Jak wynika z przeprowadzonych rozmów kierowanych, dzieci mają niewielką wiedzę na ten temat i czasem opacznie rozumieją poszczególne prawa. Trzeba w tym miejscu podkreślić, iż w dalszym ciągu wśród dzieci należy prowadzić akcję bardzo mocno informacyjną i uświadamiającą dzieci w kwestii ich praw.  Z drugiej strony podczas I Przedszkolnego Dnia Praw Dziecka, dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami quizowymi oraz zagadkami obrazkowymi – prawa dziecka w obrazkach. Dlatego uważamy, że pomysł zorganizowania Przedszkolnego Dnia Praw dziecka, jest przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i należy go pieczołowicie pielęgnować a tym samym rozwijać nie ograniczając się jednakże tylko do przygotowań do uroczystości ale prowadzić długotrwałą i mocno uświadamiającą kampanię.  W tym miejscu trzeba zdecydowanie podkreślić, że prawa powinny łączyć się z obowiązkami i wzrastającym poczuciem odpowiedzialności za swoje czyny. Respektowanie praw dziecka powinno wiązać się z racjonalnymi wobec niego wymaganiami, które jednakże, nie przekraczałyby jego możliwości.