• Rok szkolny 2013/2014

1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od września 2013 do maja 2014 (wszystkie etapy).
          2. Ewaluacji dokonał przedszkolny zespół zadaniowy ds. ewaluacji wewnętrznej w składzie: Marzena Grzęda (koordynator), Anna Kozłowska (v-ce), Monika Krauze (protokolant), Edyta Karbowiak, Anna Kucharska, Dorota Lesiak (członkowie).
          3. Przedmiot ewaluacji: wymaganie 1. z listy wymagań MEN:
          Przedszkole realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci.
          Pozyskanie informacji na temat:
          - Czy koncepcja pracy przedszkola jest adekwatna do potrzeb dzieci, czy pomaga rozwijać zainteresowania dzieci,
          - Czy realizowane w przedszkolu działania są spójne z koncepcją pracy przedszkola,
          - Czy koncepcja pracy przedszkola uwzględnia oczekiwania środowiska lokalnego,
          - Czy rodzice znają i akceptują koncepcję pracy przedszkola,
          - Czy wszyscy pracownicy przedszkola znają i akceptują koncepcję pracy przedszkola.
          5. W ewaluacji zastosowano metody badawcze:
          - wywiad indywidualny z dyrektorem,
          - badanie ankietowe,
          - analizę dokumentu: koncepcji pracy przedszkola nr 218 ISKRA,
          - dane z trzech niezależnych źródeł: od dyrektora, pracowników przedszkola, rodziców.
          6. Wniosek końcowy: cele ewaluacji zostały spełnione. Uzyskano pozytywne odpowiedzi na postawione pytania.

7. Uwagi końcowe: Na 200 wydanych ankiet rodzice zwrócili 43 wypełnionych, co stanowi 21,5%. Zważywszy na to, iż ankietowanie odbyło się po przeprowadzonej wśród rodziców akcji informacyjno - konsultacyjnej dotyczącej koncepcji pracy przedszkola, jest to mizerny odsetek rodziców biorących udział w badaniach. Zarówno rodzice, jak i pracownicy mieli możność współredagowania i modyfikowania zapisów koncepcji: w dogodnym i łatwo dostępnym oraz bardzo widocznym miejscu zorganizowany został kącik informacyjno - konsultacyjny dotyczący koncepcji. Każdy chętny rodzic bądź pracownik mógł przekazać swoje zdanie na temat zapisów zawartych w koncepcji (wersja koncepcji do czytania "na miejscu", do zabrania "na wynos" w grupach i w kąciku, karteczki, długopisy, pudełko na sugestie). Wystarczyło tylko poznać koncepcję i wypowiedzieć się na jej temat, ujawnić swoje sugestie, wypisać propozycje zmian. Akcja informacyjno - konsultacyjna trwała od grudnia do marca.