• Rok szkolny 2012/2013

1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od września 2012 do czerwca 2013 (wszystkie etapy).
          2. Członkowie zespołu: Marzena Grzęda (lider), Anna Kozłowska (v-ce), Monika Krauze (protokolant), Agata Struczyk, Edyta Karbowiak, Anna Kucharska, Joanna Karaś (członkowie).
          3. Ewaluacja w obszarze I: efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej przedszkola.
          4. Przedmiot ewaluacji: aktywność, bezpieczeństwo, prawa dziecka.
          - Pozyskanie informacji na temat - czy w przedszkolu tworzy się warunki sprzyjające aktywności dziecka,
          - Pozyskanie informacji na temat - bezpiecznych warunków pobytu dziecka w przedszkolu,
          - Pozyskanie informacji na temat - przestrzegania i upowszechniania praw dziecka w przedszkolu.
          6. Wnioski końcowe: cele ewaluacji wewnętrznej zostały spełnione. Uzyskano odpowiedzi na postawione pytania:
          - Czy w przedszkolu tworzy się warunki sprzyjające aktywności dziecka? - TAK,
          - Czy stworzone są bezpieczne warunki pobytu dziecka w przedszkolu? - TAK,
          - Czy w przedszkolu przestrzegane i upowszechniane są prawa dziecka? - TAK.
          7. Uwagi końcowe: Wnioski wyciągnięto na podstawie informacji uzyskanych z trzech źródeł: rodziców, nauczycieli oraz obserwacji najstarszych grup dzieci podczas zajęć dodatkowych (umuzykalnienie) (gr. VI), dowolnych (gr. IV), organizowanych przez nauczyciela (gr. VI). W badaniach ankietowych wzięło udział 41 rodziców (na 135 wydanych ankiet) oraz 14 nauczycieli.