• Rok szkolny 2011/2012

1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od września 2011 do czerwca 2012 (wszystkie etapy).
          2. Członkowie zespołu: Marzena Grzęda (lider), Anna Kozłowska (v-ce), Monika Krauze (protokolant - powołana w zamian za Magdalenę Radomską), Karolina Jankowska, Edyta Karbowiak, Anna Kucharska, Magdalena Radomska, Grażyna Stańczak (członkowie).
          3. Ewaluacja w obszarze: IV - zarządzanie przedszkolem, a w szczególności: sprawowany jest wewnętrzny nadzór pedagogiczny.
          4. Ewaluacja podjętych działań usprawniających zawartych w Raporcie z roku szkolnego 2010/2011, w obszarze III - przedszkole w środowisku lokalnym, a w szczególności: rodzice są partnerami przedszkola oraz promowana jest wartość wychowania przedszkolnego.
          5. Przedmiot ewaluacji: przedszkolny wewnętrzny nadzór pedagogiczny, efekty działań usprawniających.
          - Pozyskanie informacji na temat - czy w przedszkolu sprawowany jest wewnętrzny nadzór pedagogiczny,
          - Pozyskanie informacji na temat - czy działania usprawniające (wynikające z ubiegłorocznej ewaluacji wewnętrznej) przyniosły pozytywny skutek,
          - Podjęcie decyzji o kontynuacji bądź modyfikacji działań.
          7. Wnioski końcowe: Cele ewaluacji wewnętrznej zostały spełnione. Uzyskano odpowiedzi na nurtujące pytania:
          - Czy w przedszkolu sprawowany jest wewnętrzny nadzór pedagogiczny - TAK,
          " - Czy działania usprawniające przyniosły pozytywny skutek - częściowo, ze względu na brak środków finansowych na ich przeprowadzenie. To, co zależało od współpracy nauczycieli z dyrektorem zostało poprawione. Należy, zatem podjąć decyzję o kontynuacji bądź modyfikacji działań naprawczych.
          8. Uwagi końcowe: W badaniach ankietowych wzięło udział 57 osób na 200 rozdanych ankiet. Zespół ewaluacyjny uważa, że należy podjąć ostatnią próbę mającą na celu zwiększenie tej liczby. W tym celu:
          - Proponujemy, aby na zebraniu ogólnym we wrześniu poinformować rodziców o fakcie prowadzenia w przedszkolu wewnętrznej ewaluacji - jej celach oraz idei,
          - Poprosić rodziców o aktywny udział w badaniach ankietowych i przedstawić frekwencję w badaniach z lat ubiegłych,
          - Zapewnić, iż wnioski z ewaluacji będą podane do wiadomości rodziców w miejscu widocznym i dostępnym dla rodziców (tablica informacyjna obok gabinetu Dyrektora).