• Rok szkolny 2014/2015

• 1. Ewaluację przeprowadzono w okresie od sierpnia 2014 do maja 2015r. (wszystkie etapy).
          2. Ewaluacji dokonał przedszkolny zespół zadaniowy ds. ewaluacji wewnętrznej w składzie: Marzena Grzęda (koordynator), Anna Kozłowska (v-ce), Marta Szyderska (protokolant), Edyta Karbowiak, Aneta Kozacka, Monika Krauze, Anna Kucharska (członkowie).
          3. Przedmiot ewaluacji: wymaganie 6. z listy wymagań MEN:
          Przedszkole wspomaga rozwój dzieci z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
          Pozyskanie informacji na temat, czy w przedszkolu:
          - rozpoznaje się możliwości psychofizyczne i potrzeby rozwojowe dzieci,
          - rozpoznaje się sytuację społeczną dzieci,
          - dostosowuje się działania edukacyjne do indywidualnej sytuacji dziecka,
          - realizowane są działania antydyskryminacyjne,
          - współpracuje się z PPP oraz innymi podmiotami świadczącymi poradnictwo i pomoc  dzieciom, opracowuje się IPET dla dziecka z orzeczeniem,
          - opracowano procedurę postępowania w sytuacji nagłej - zagrożenia zdrowia lub życia dziecka (wypadek, atak epilepsji).
          5. W ewaluacji zastosowano metody badawcze:
          - wywiad indywidualny z dyrektorem,
          - badanie ankietowe,
          - analizę dokumentów udostępnionych przez Dyrektora (pomoc PP, procedura postępowania w sytuacji nagłej lub choroby przewlekłej),
          - dane z trzech niezależnych źródeł: od dyrektora, pracowników przedszkola, rodziców.
          6. Wniosek końcowy: cele ewaluacji zostały spełnione. Uzyskano pozytywne odpowiedzi na postawione pytania.

7. Uwagi końcowe:
          - Na prośbę Dyrektora Przedszkola Pani Iwony Karolewskiej zespół ds. ewaluacji wewnętrznej opracował ankietę, nazwaną roboczo, ankietą zadowolenia. Pomimo osobistych próśb nauczycieli oraz Dyrektora (na zebraniu Rady Rodziców) o aktywny udział w badaniach, zwrócono 51 wypełnionych ankiet (na 165 wydanych).
          Przykłady pozytywnych wypowiedzi rodziców z ankiety "satysfakcji":
          - Przedszkole dokłada wszelkich starań, aby dzieci czuły się tam dobrze. Jest sympatycznie i miło. Panie są uśmiechnięte i jest z nimi kontakt. Jest bezstresowo i domowo. Dziękuję w imieniu syna za pyszne jedzenie.
          - Dzieci wracają do domów z nowymi pomysłami i wiadomościami,
          - Ważne informacje trafiają do mnie, czyli jest zachowana komunikacja i przepływ istotnych informacji,
          - Jestem bardzo zadowolona z przedszkola. Moje dzieci chętnie chodzą do swoich grup. Panie, jak dla mnie, bez zastrzeżeń. Pani dyrektor troszczy się o każdego przedszkolaka. Jest świetna. Super!
          - Szybko docierają najważniejsze informacje,
          - Przepływ informacji na każdej płaszczyźnie jest bardzo satysfakcjonujący. Duża zasługa w tym Pań, które mailowo na bieżąco informują rodziców
          - W zasadzie brak uwag. Wszystko przebiega prawidłowo. W szczególności bardzo satysfakcjonujące są dodatkowe zajęcia dla dzieci, tj. dużo różnych wycieczek i zaangażowanie Pań.